Římskokatolická farnost Pacov – logo společnosti Římskokatolická farnost Pacov

Pořádání bohoslužeb a duchovních setkání. První kostel v Pacově vzniká v průběhu 13. století, kdy bylo pod hradem asi z 12. století, založeno i město. Jádro dnešní kamenné stavby, orientované k severovýchodu, pochází až ze století následujícího. Nejprve byl vystavěn pětiboký presbytář a obvodové zdi lodi i s portály. Na jihozápadní nároží byla umístěna štíhlá věž, sloužící snad od počátku též jako tresor pro uchovávání chrámového pokladu. Hlavní portál na jižní straně pochází z doby kolem roku 1380.

  • Klíčová slova 19

    církve, farnost Pacov, farnost Cetoraz, farnost Zhoř, farnost Pošná, farnost Velká Chýška, římskokatolická farnost Pacov, aktuální pořad bohoslužeb, farní charita Pacov, kontakty farnost Pacov, kostely farnosti, nedělní liturgie, téma týdne, liturgický kalendář, výuka náboženství, fotogalerie, bohoslužby Pacov, aktuality farnost Pacov,

Napište nám o úpravu údajů

×

Online poptávka

Poptáváte firmu Římskokatolická farnost Pacov

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Poptávka je určena výhradně k zasílání poptávek, nebo dotazů souvisejících s činností dané firmy/firem. Zprávy mohou být korekturovány našimi operátory, následně jsou zaslány klientovi.