Kardiotokografie – Jižní a Západní Čechy

Kardiotokografie (KTG) je diagnostický způsob, který se používá k monitorování srdečního rytmu plodu a kontrakcí dělohy během těhotenství. Tento neinvazivní test se provádí pomocí speciálního přístroje, který se nazývá kardiotokograf.

1–7 firem z 7 nalezených Filtry

Poptat více firem Vyberte firmy Zrušit

Nestátní soukromé zdravotnické zařízení poskytující specializovanou gynekologicko-porodnickou ambulantní péči včetně dětské gynekologie. Provoz je zajištěn ve 4 ordinacích (Dům zdraví, Motorpal a Sokolovská v Jihlavě a dále ordinace ve Větrném Jeníkově). Hlavní ordinace s plným zařízením je…

Poslat poptávku 567 574 515

V naší gynekologicko-porodnické ambulanci zajišťujeme gynekologickou péči preventivní i léčebnou a péči o těhotné, která zahrnuje ambulantní vyšetření i návštěvní službu porodními asistentkami. V těhotenství provádíme základní ultrazvukové vyšetření i fotografii plodu na přání maminky. Poslední…

Poslat poptávku ordinaceprozeny.cz 568 808 339

Provozuji ordinaci ženského lékaře. Nabízím komplexní gynekologicko-porodnickou a prenatální péči se specializací na ultrazvukovou diagnostiku. MUDr. Lenka Minářová poskytuje pacientkám léčebnou a preventivní gynekologickou péči ve třech odloučených ordinacích: Ordinace Vratislavovo nám. 12, Nové…

Poslat poptávku gynekologie-minarova.cz 566 575 206

Provozujeme gynekologickou ordinaci. V ambulanci je k dispozici kolposkop, ultrazvuk, kardiotokograf, terapeutický laser, mikroskop. Od 1.1.2013 provozujeme naši ambulanci na dvou místech: prvním je pracoviště na poliklinice Náměšť nad Oslavou, Husova 898, druhým je pracoviště na zdravotním…

Poslat poptávku gynekolog.cz 568 620 041

Provozuji gynekologickou ordinaci. Ordinace je vybavena moderními přístroji kolposkop, ultrazvuk a kardiotokograf.

Poslat poptávku 376 310 632

MUDr. SVĚTLANA BOTSYURKO, se sídlem Bezručova 1098/10, 360 01, Karlovy Vary, v okrese Karlovy Vary a v kraji Karlovarský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 24346, Krajský soud v Plzni. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2010. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

Poslat poptávku gynkv.cz 777 738 018

Kardiotokografie v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

Kardiotokografie se provádí v průběhu těhotenství, aby se zjistilo, zda plod dostává dostatek kyslíku a zda se děloha správně stahuje. Tento test se obvykle provádí v posledních týdnech těhotenství, kdy se plod připravuje na porod.

Během kardiotokografie se na břiško matky umístí dva senzory. Jeden senzor měří srdeční tep plodu a druhý senzor měří kontrakce dělohy. Tyto informace jsou zaznamenávány na papír nebo na obrazovku a lékař je poté vyhodnocuje.

Kardiotokografie je bezbolestná a neinvazivní metoda, která nevyžaduje žádnou přípravu. Test trvá obvykle asi 20 až 30 minut a může být prováděn v ordinaci lékaře nebo v nemocnici.

v oblasti Jižní a Západní Čechy se kardiotokografie provádí v místním zdravotnickém zařízení. Toto zařízení je vybaveno moderními přístroji a kvalifikovaným personálem, kteří jsou schopni poskytnout kvalitní péči těhotným ženám.

Výhody kardiotokografie zahrnují rychlost, bezbolestnost a neinvazivnost testu. Tento test může pomoci lékařům zjistit, zda je plod v dobrém zdravotním stavu a zda je třeba podniknout nějaké kroky k ochraně zdraví matky a dítěte.

Výsledky kardiotokografie mohou být prezentovány v odrážkovém nebo číslicovém seznamu. Odrážkový seznam může zahrnovat informace o srdečním rytmu plodu, kontrakcích dělohy a dalších faktorech, které jsou sledovány během testu. Číslicový seznam může poskytnout podrobnější informace o srdečním rytmu plodu a kontrakcích dělohy, včetně času trvání a intenzity.

Celkově lze říci, že kardiotokografie je důležitým diagnostickým nástrojem, který pomáhá lékařům sledovat zdraví plodu a matky během těhotenství. v oblasti Jižní a Západní Čechy je kardiotokografie k dispozici v místním zdravotnickém zařízení, které poskytuje kvalitní péči těhotným ženám.

×

Online poptávka

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Poptávka je určena výhradně k zasílání poptávek, nebo dotazů souvisejících s činností dané firmy/firem. Zprávy mohou být korekturovány našimi operátory, následně jsou zaslány klientovi.