Kastrace kočky, psa – Jižní a Západní Čechy

Kastrace kočky a psa je chirurgický zákrok, při kterém jsou odstraněny reprodukční orgány zvířete. Tento zákrok se provádí z různých důvodů, jako jsou prevence nechtěného rozmnožování, snížení rizika některých zdravotních problémů a zmírnění některých chovatelských problémů.

1–10 firem z 29 nalezených Filtry

1MVDr. Otakar Meloun – VETERINÁŘ

4.9
★★★★★
★★★★★
(184)
U Střelnice 1846, Chotěboř
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná Ověřená

Provozujeme veterinární kliniku pro malá i velká zvířata. Našim pacientům poskytujeme kompletní veterinární péči. Specializujeme se na interní medicínu, chirurgii měkkých tkání, ortopedii, fyzioterapii a stomatologii. Navštivte naši veterinu v Chotěboři.

2Veterinární nemocnice CB-vet s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(376)
U Lesa 1740/1, České Budějovice
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná Ověřená

Ve veterinární nemocnici poskytujeme zvířecím pacientům profesionální péči. Provádíme preventivní prohlídky, vakcinace, ambulantní ošetření, operační zákroky, dentální péči. Specializujeme se na ortopedii malých zvířat, všeobecnou chirurgii, kardiologii a neurochirurgii. Navštivte naši …

3MVDr. FRANTIŠEK KOSTKA

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Královský vršek…, Jihlava
Otevřeno od 17:00
Bezdlužná Ověřená

V naší veterinární ordinaci poskytujeme komplexní veterinární péči psům, kočkám, drobným savcům i exotickým ptákům a plazům. Specializujeme se zejména na interní a infekční choroby psů, koček a dalších zvířat. Disponujeme moderním přístrojovým a laboratorním vybavením. Navštivte naši veterinu…

4VETERINÁRNÍ ORDINACE Chotěboř - MVDr. Roman MYŠKA

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Legií 443 , Chotěboř
Otevřeno do 18:30
Bezdlužná Ověřená

Veterinární ordinace poskytuje ošetřující péči drobným savcům a hospodářským zvířatům. Základní klinické ošetření koček, psů, koní, drobných přežvýkavců, exotických zvířat a fretek. Mezi naše služby patří vakcinace (očkování), odstranění zubního kamene, čipování zvířat, chirurgie měkkých…

5Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ ORDINACE

5.0
★★★★★
★★★★★
(22)
Sokolovská 5081/48, Jihlava
Otevřeno do 20:00
Bezdlužná

Všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, drobných savců a exotických ptáků. Provádíme diagnostiku a posuzování dysplazie kyčelních, loketních kloubů a luxace pately.

6MVDr. Martin HORKÝ

Poskytování veterinární ambulantní péče. Nabízíme vakcinace, čipování, antiparazitika, menší chirurgické zákroky, kastrace, diagnostika a terapie běžných nemocí psů, koček a drobných savců.

7Potocký Zdeněk MVDr.- koně a malá zvířata

4.9
★★★★★
★★★★★
(1)
Humpolecká 234, Havlíčkův Brod Bezdlužná

Služby: interní a chirurgické ošetření, označení koně/hříběte mikročipem, vyšetření ultrazvukem, endoskopie dýchacích cest, gynekologické vyšetření, RTG vyšetření, odborné ošetření chrupu, vakcinace, diagnostika kulhání, korektura nepravidelných postojů u hříbat, korektura kopyt, ortopedické…

8Veterinární centrum MVDr. Bártík Pavel

4.9
★★★★★
★★★★★
(90)
Na Samotě 4814/1, Jihlava Bezdlužná

Veterinární klinika. První kompletně zařízená veterinární klinika v ČR na laparoskopickou chirurgii - kastrace psů, fen, kocourů a koček. Operační rána 1 cm. Technologie z USA - Liga Sure - nekrvavé oddělení tkání bez podvazů, odstraňování nádorů.

9MVDr. Ing. Zdeněk Pohanka1 pobočka

Újezd 20, Nížkov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ordinace veterinárního lékaře. Provádíme veškeré vakcinace, prodáváme preparáty na odčervení, proti blechám a klíšťatům, ošetřujeme běžná onemocnění, máme ultrazvukový přístroj, odebíráme krve zvířat na vyšetření, kožní seškraby atd. Dále provádíme i chirurgické ošetření ran při krátkodobém uspání…

10Veterinární klinika Na Slunci s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(148)
Holíkova 2750/1a, Jihlava
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Veterinární klinika na Slunci v Jihlavě, zajišťujeme komplexní veterinární léčebnou a preventivní činnost zaměřenou na problematiku nemoci malých zvířat (psů, koček, drobných savců a exotických zvířat). Nabízíme léčbu zvířat v těchto oborech: např. prevence (očkování, odčervování aj.), alergologie,…


Firmy v dalších lokalitách


Kastrace kočky, psa v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

V oblasti Jižní a Západní Čechy je možné provést kastraci kočky nebo psa u místního veterináře. Tento zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá obvykle pouze několik minut. Po zákroku je nutné zvíře sledovat a zajistit mu klidový režim, aby se zotavilo.

Výhody kastrace kočky a psa jsou mnohostranné. U koček se tímto zákrokem snižuje riziko vzniku nádorů na mléčné žláze a zároveň se eliminuje riziko nechtěného rozmnožování. U psů se kastrace často provádí kvůli snížení agresivity, snížení rizika vzniku nádorů na pohlavních orgánech a také kvůli prevenci nechtěného rozmnožování.

Mezi nevýhody kastrace patří riziko komplikací spojených se zákrokem, jako jsou infekce a krvácení. Kromě toho může kastrace u některých zvířat vést k nárůstu hmotnosti a změně chování.

Pokud se rozhodnete pro kastraci svého zvířete, je důležité si vybrat kvalitního veterináře, který má s tímto zákrokem zkušenosti. Dále je nutné dodržovat pokyny veterináře ohledně péče o zvíře po zákroku.

Výhody kastrace:
- snížení rizika vzniku nádorů na mléčné žláze (u koček) a pohlavních orgánech (u psů)
- eliminace rizika nechtěného rozmnožování
- snížení agresivity (u psů)

Nevýhody kastrace:
- riziko komplikací spojených se zákrokem
- nárůst hmotnosti a změna chování (u některých zvířat)

v oblasti Jižní a Západní Čechy je možné provést kastraci kočky nebo psa u místního veterináře. Tento zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá obvykle pouze několik minut. Po zákroku je nutné zvíře sledovat a zajistit mu klidový režim, aby se zotavilo.