Psychomotorický, psychologický vývoj – Jižní a Západní Čechy

Psychomotorický a psychologický vývoj jsou dva klíčové aspekty vývoje dítěte. Psychomotorický vývoj se týká rozvoje motorických dovedností a koordinace pohybu, zatímco psychologický vývoj se zaměřuje na rozvoj kognitivních, emocionálních a sociálních schopností.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1Krajský dětský domov pro děti do 3 let, příspěvková organizace

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Zítkova 1267/4, Karlovy Vary Bezdlužná

Krajský dětský domov pro děti do 3 let, příspěvková organizace, je poskytovatelem zdravotních služeb, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj. Jedná se o jediné zařízení tohoto druhu na území Karlovarského kraje. Celková kapacita zařízení je 50 lůžek.


Firmy v dalších lokalitách


Psychomotorický, psychologický vývoj v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

V oblasti Jižní a Západní Čechy se děti setkávají s mnoha příležitostmi k rozvoji svých psychomotorických dovedností. Například mohou hrát sporty jako fotbal, basketbal nebo volejbal, což pomáhá rozvíjet koordinaci a sílu. Děti také mohou navštěvovat taneční nebo gymnastické kurzy, které pomáhají rozvíjet gracióznost a flexibilitu.

Psychologický vývoj dítěte v oblasti Jižní a Západní Čechy je podporován prostřednictvím různých aktivit a programů. Například děti mohou navštěvovat mateřské školy, kde se učí základům sociálních interakcí a emocionální regulace. Dále mohou děti navštěvovat různé kluby a organizace, které se zaměřují na rozvoj kreativity a sebevědomí.

V následujícím seznamu jsou uvedeny některé klíčové milníky v psychomotorickém a psychologickém vývoji dítěte:

Psychomotorický vývoj:
- Dítě začíná držet hlavu v sedě ve věku 3-4 měsíců
- Dítě začíná plazit se v 6-10 měsících
- Dítě začíná chodit v 9-18 měsících
- Dítě začíná běhat a skákat v 2-3 letech

Psychologický vývoj:
- Dítě začíná rozpoznávat tváře a reagovat na ně v 2-3 měsících
- Dítě začíná rozumět jednoduchým pokynům v 1-2 letech
- Dítě začíná rozvíjet empatii a pochopení emocí v 2-3 letech
- Dítě začíná rozvíjet schopnost abstraktního myšlení v 4-5 letech

v oblasti Jižní a Západní Čechy jsou k dispozici různé zdroje a programy, které pomáhají podporovat zdravý psychomotorický a psychologický vývoj dítěte. Rodiče a opatrovníci by měli být aktivní v podpoře těchto aktivit a zajistit, aby děti měly přístup k prostředkům, které jim pomohou dosáhnout svého plného potenciálu.