Psychologie v dopravě – Jižní a Západní Čechy

Psychologie v dopravě se zabývá studiem lidského chování v různých dopravních situacích. Tento obor zkoumá, jaké faktory ovlivňují řidiče, chodce a cyklisty při pohybu na silnicích a jaké jsou důsledky jejich chování pro bezpečnost a efektivitu dopravy.

1–10 firem z 20 nalezených Filtry

1PhDr. Adéla Doležalová – dopravní psycholog2 pobočky

Záboří 83, Záboří Bezdlužná Ověřená

Poskytuji vám profesionální služby dopravního psychologa. Provádím dopravně psychologické vyšetření pro profesionální řidiče, vybodované řidiče, řidiče se zákazem řízení motorových vozidel a další dle zákona č. 361/2000 Sb.

2Psychologická ambulance Domažlice s.r.o.

Paroubkova 228, Domažlice Bezdlužná Ověřená

Provoz psychologické ordinace. Dopravně psychologická vyšetření, povinná pro řidiče při žádosti o vrácení řidičského průkazu. Ambulance klinické psychologie je zaměřena na péči v oboru klinická psychologie pro dospělé.

3PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ A DIAGNOSTIKA - Mgr. et Mgr. Bc. Milada Krejčí

Trnava 155, Trnava Bezdlužná

PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ A DIAGNOSTIKA - Mgr. et Mgr. Bc. Milada Krejčí.

4PhDr. Miluše Müllerová, MIHOP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Vrchlického 2497/57, Jihlava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Psychologická ambulance. KLINICKÁ PSYCHOLOGIE- psychoterapie, psychodiagnostika, poradenství. Akreditovaný dopravní psycholog - akreditace udělovaná Ministerstvem dopravy. PhDr. Müllerová je oprávněna provádět dopravně psychologické vyšetření, které musí absolvovat řidiči při žádosti o vrácení…

5PhDr. Petra PÍŠOVÁ

Studentská 1699/4, Žďár nad Sázavou
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Ordinace klinického psychologa. Provozuji psychologickou ambulanci. Jsem klinický psycholog, psychoterapeut a soudní znalec. Správně zvoleným postupem určuji typ a příčinu poruchy, následně poskytuji terapeutickou léčbu a poradenství.

6Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje, o.p.s.

Sokolovská 119/54, Karlovy Vary -…
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Jsme sociální centrum pro zdravotně postižené občany. Zabýváme se sociálním, právním a psychologickým poradenstvím. Půjčujeme a prodáváme zdravotní pomůcky. Nabízíme služby pracovní agentury, osobní asistenci, dopravu, aktivizační služby, rehabilitace, cvičení a volnočasové aktivity.

7Mgr. Zdeňka Sumega Vařenková

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Palackého třída 101…, Plzeň Bezdlužná

Nabízím psychologické poradenství a diagnostiku. Jsem také soudní znalec a akreditovaný dopravní psycholog.

8ABC psychologie, s.r.o. - PhDr. Iva Wittnerová

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
U Velkého rybníka…, Plzeň- Bolevec Bezdlužná

Pracuji jako psycholog, psychoterapeut. Zaměřuji se na klinickou a dopravní psychologii.

9Mgr. Bc. Martina Rezková

4.9
★★★★★
★★★★★
(65)
Francouzská tř.…, Plzeň Bezdlužná

Pracuji jako psycholog, dětský psycholog a psychoterapeut. Zaměřuji se na dopravní psychologii, rodinnou a párovou terapii, soudní posudky.

10PsychArt, s.r.o.

PsychArt, s.r.o., se sídlem Březinova 4420/62a, 586 01, Jihlava, v okrese Jihlava a v kraji Kraj Vysočina, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 79310, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2013. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání…


Firmy v dalších lokalitách


Psychologie v dopravě v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

1. Vliv stresu na řidiče

Stres je jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících chování řidičů. v oblasti Jižní a Západní Čechy, kde je vysoká hustota dopravy, může být stres způsobený zácpami, hlučným prostředím a nedostatkem parkovacích míst. To může vést k agresivnímu chování za volantem, nedostatečné pozornosti a zvýšenému riziku nehod.

2. Význam pozornosti a koncentrace

Pozornost a koncentrace jsou klíčové pro bezpečnou jízdu. Řidiči musí být schopni soustředit se na silnici a reagovat na neočekávané situace. v oblasti Jižní a Západní Čechy, kde jsou často úzké ulice a mnoho chodců, je důležité, aby řidiči byli pozorní a věnovali pozornost svému okolí.

3. Vliv sociálních faktorů

Sociální faktory, jako jsou skupinové tlaky a očekávání ostatních řidičů, mohou ovlivnit chování řidičů. Například v oblasti Jižní a Západní Čechy, kde jsou často úzké ulice a mnoho chodců, mohou řidiči cítit tlak od ostatních řidičů, aby rychleji projeli úzkými ulicemi. To může vést k nebezpečnému chování za volantem.

4. Význam vzdělávání a osvěty

Vzdělávání a osvěta jsou klíčové pro zlepšení bezpečnosti na silnicích. v oblasti Jižní a Západní Čechy by mohly být organizovány kurzy pro řidiče, kde by se učili, jak se chovat v různých dopravních situacích a jak minimalizovat riziko nehod. Osvěta by mohla být zaměřena také na chodce a cyklisty, aby byli informováni o bezpečném chování na silnici.

5. Význam technologií

Moderní technologie, jako jsou asistenční systémy a autonomní vozidla, mohou pomoci snížit riziko nehod a zlepšit efektivitu dopravy. v oblasti Jižní a Západní Čechy by mohly být instalovány kamery a senzory, které by pomohly řidičům a chodcům orientovat se v prostoru a minimalizovat riziko nehod.

Psychologie v dopravě je důležitý obor, který pomáhá zlepšovat bezpečnost a efektivitu dopravy. v oblasti Jižní a Západní Čechy by mohly být využity různé strategie, jako jsou vzdělávání, osvěta a moderní technologie, aby se minimalizovalo riziko nehod a zlepšila se kvalita dopravy.