Léčba klimakterických potíží – Jižní a Západní Čechy

Léčba klimakterických potíží je důležitou součástí péče o zdraví žen v období menopauzy. Toto období se většinou vyskytuje mezi 45 a 55 lety věku a je charakterizováno poklesem hladiny estrogenu v těle.

1–5 firem z 5 nalezených Filtry

1GYN - Míka & Kaskounová & Piklová MUDr. Gynekolog ČB

4.5
★★★★★
★★★★★
(95)
Matice školské 1786…, České Budějovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Komplexní léčebně preventivní péče v gynekologii a porodnictví.

2Ambulance Penta s.r.o. - Nová Role8 poboček

3.1
★★★★★
★★★★★
(13)
Rolavská 237/3, Nová Role Bezdlužná

Poskytujeme péči v oblasti gynekologie a fyzioterapie.

3MUDr. Kóňová s.r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Vltavínská 1289/10, Třebíč-Horka-Domky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

V naší gynekologicko-porodnické ambulanci zajišťujeme gynekologickou péči preventivní i léčebnou a péči o těhotné, která zahrnuje ambulantní vyšetření i návštěvní službu porodními asistentkami. V těhotenství provádíme základní ultrazvukové vyšetření i fotografii plodu na přání maminky. Poslední…

4Hain Marian, MUDr.

Sakařova 497, Týn nad Vltavou
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytuji kompletní gynekologicko-porodnickou péči. Prevence onemocnění prsu, antikoncepční poradna, prevence a léčba klimakterických potíží.

5GP-san s.r.o.- MUDr. Regina Janů

Třída 1.máje 1300, Dobřany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Pracuji jako gynekolog v ordinaci v Dobřanech. Nabízím preventivní prohlídky včetně ultrazvukového vyšetření, poradenství o vhodné antikoncepci + její předpis či aplikace nitroděl.tělíska, vyšetření a léčbu poruch menstruačního cyklu, vyšetření pro neplodnost, základní vyšetření při úniku moči,…


Firmy v dalších lokalitách


Léčba klimakterických potíží v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

To může vést k řadě nepříjemných příznaků, jako jsou návaly horka, noční pocení, nespavost, suchost pochvy a změny nálad.

v oblasti Jižní a Západní Čechy je k dispozici řada možností, jak zmírnit tyto potíže a zlepšit kvalitu života během menopauzy. Následující seznam uvádí některé z nejúčinnějších metod léčby klimakterických potíží:

1. Hormonální substituční terapie (HST) - Tato terapie zahrnuje podávání estrogenu a progesteronu, aby se nahradily hormony, které tělo přestalo produkovat. HST může pomoci snížit návaly horka, noční pocení a suchost pochvy.

2. Antidepresiva - Některá antidepresiva, jako je venlafaxin, mohou pomoci snížit návaly horka a zlepšit náladu.

3. Doplněk stravy - Některé doplňky stravy, jako je červené jetelové extrakt nebo sójové izoflavony, mohou pomoci snížit návaly horka a zlepšit kvalitu spánku.

4. Akupunktura - Tato tradiční čínská medicína může pomoci snížit návaly horka a zlepšit náladu.

5. Změny životního stylu - Zdravé stravování, pravidelná fyzická aktivita a snížení stresu mohou pomoci snížit návaly horka a zlepšit celkové zdraví.

Je důležité si uvědomit, že každá žena je jedinečná a může vyžadovat individuální přístup k léčbě klimakterických potíží. Proto je důležité konzultovat s lékařem, který může pomoci vybrat nejlepší možnost léčby pro každou ženu. v oblasti Jižní a Západní Čechy jsou k dispozici kvalifikovaní lékaři, kteří mohou poskytnout odbornou pomoc a podporu během menopauzy.