Optické přístroje – Jižní a Západní Čechy

Optické přístroje jsou zařízení, která slouží k manipulaci s viditelným světlem. Tyto přístroje se používají v mnoha oblastech, jako jsou medicína, astronomie, fotografie, průmysl a mnoho dalších.

1–10 firem z 104 nalezených Filtry

1Hasman Petr – Oční optika Chodov2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Staroměstská 347, Chodov
Otevřeno do 12:00
Bezdlužná Ověřená

Navštivte naši oční optiku a získejte profesionální zdravotní péči v oboru optometrie. Provádíme měření zraku a nitroočního tlaku. Zaměřujeme se na prodej brýlí dioptrických i slunečních, kontaktních čoček a jejich příslušenství.

2Kontrolní a měrová služba, v.o.s.7 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
U Cihelny 2347/2, Jihlava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Jsme akreditovaná kalibrační laboratoř se sídlem v Jihlavě. Naše dlouholeté zkušenosti s kalibrací a měřením v leteckém a automobilovém průmyslu z nás dělají profesionály ve svém oboru. Dále poskytujeme odborné poradenství a prodej měřící techniky.

3Ročeň Jan - OPTIKA JARO

Horní 91, Počátky
Otevřeno do 11:00

Oční optika. Prodej brýlí, kontaktních čoček a doplňků. Nabízíme všechny typy brýlí, skel a doplňkového sortimentu. Široký výběr brýlových obrub a slunečních brýlí světových výrobců.

4OPTIKA M & V, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Matice školské 1786, České Budějovice
Otevřeno do 1:00
Bezdlužná

Optika Metropol nabízí svým zákazníkům širokou škálu služeb od měření zraku Plusoptixem (ojedinělý přístroj na testování očí) přes velký výběr brýlí, slunečních i dioptrických, kontaktních čoček a dalšího sotimentu.

5OPTIKA HART s.r.o.1 pobočka

4.2
★★★★★
★★★★★
(6)
9. května 1459/23, Tábor
Otevřeno do 11:30
Bezdlužná

Naše firma byla založena v roce 1991. Nabízíme kompletní péči v oboru oční optiky a optometrie. Aplikujeme kontaktní čočky. Dáe nabízíme široký sortiment brýlí a slunečních brýlí. Antireflexní úpravy. Provádíme měření zraku.

6Votruba Zdeněk - OČNÍ OPTIKA

Pražská 226, Tábor
Otevřeno do 11:00
Bezdlužná

Oční optika - prodej brýlí, dioptrických čoček, slunečních brýlí a dalšího sortimentu. Provádíme servis a opravy brýlí. Kontaktní čočky jednodenní i čtrnáctidenní.

7Vondrus Luboš - oční optika

Budovcova 105/4, Písek
Otevřeno do 11:00
Bezdlužná

Provoz oční optiky pro klienty z oblasti Písecka a Strakonicka. Nabídka profesionálních služeb v oboru oční optika, spočívajících od kvalifikovaného měření zraku, až po odborné poradenství při výběru ze široké nabídky módních obrub pro děti i dospělé, včetně korekčních čoček, vyrobených ze skla a…

8OČNÍ OPTIKA PLZEŇ - MAGDALENA NOVÁKOVÁ A JANA HOROVÁ

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Koterovská 56, Plzeň
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme široký výběr brýlových obrub všech cenových relací. Multifokální a speciální brýlové čočky, dětské brýle, sluneční a sportovní brýle - doplňky, opravy. Aplikujeme kontaktní čočky, měření zraku - provádí registrované optometristky. Krátké dodací termíny.

9AUGE-OPTIK s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(38)
Krymská 1799/25a, Karlovy Vary
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Auge optik Barbora Dědková, provozuje oční optiku a oční ordinaci.Ordinace je vybavena jako první v České republice nejnovější digitální plně automatickou vyšetřovací jednotkou firmy Topcon.Po vyšetření si u nás můžete brýle objednat v prodejně, která je součástí naší ordinace. V naší prodejně Vám…

10BARTOŇOVÁ OLGA

U nás se můžete spolehnout na kvalitní a komplexní péči o Váš zrak. Provádíme odborné vyšetření zraku i profesionální poradenství při výběru korekční pomůcky, která je dnes i významným módním doplňkem.


Firmy v dalších lokalitách


Optické přístroje v lokalitě Jižní a Západní Čechy – detailní popis

Optické přístroje se dělí na dva základní typy: refrakční a zrcadlové.

Refrakční optické přístroje využívají lom světla při průchodu skrz různé materiály, jako jsou sklo nebo plast. Mezi nejznámější refrakční přístroje patří brýle, dalekohledy, mikroskopy a lupeny. Tyto přístroje se používají k zvětšení nebo zmenšení obrazu, korekci zraku nebo k pozorování mikroskopických objektů.

Zrcadlové optické přístroje využívají odraz světla od zrcadel k manipulaci s obrazem. Mezi nejznámější zrcadlové přístroje patří zrcadlovky, dalekohledy a projekční zařízení. Tyto přístroje se používají k fotografování, pozorování vzdálených objektů nebo k promítání obrazů na plátno.

v oblasti Jižní a Západní Čechy se optické přístroje používají v mnoha oblastech. Například v medicíně se používají mikroskopy k pozorování buněk a tkání, nebo endoskopy k prohlížení vnitřních orgánů. V průmyslu se používají optické senzory k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů. V astronomii se používají dalekohledy k pozorování hvězd a planet.

Optické přístroje se dále dělí na několik druhů:

1. Dalekohledy - slouží k pozorování vzdálených objektů, jako jsou hvězdy, planety nebo přírodní scenérie.

2. Mikroskopy - slouží k pozorování mikroskopických objektů, jako jsou buňky, tkáně nebo mikroorganismy.

3. Lupeny - slouží k zvětšení malých objektů, jako jsou mince, kameny nebo hmyz.

4. Zrcadlovky - slouží k fotografování a záznamu obrazu.

5. Endoskopy - slouží k prohlížení vnitřních orgánů a dutin.

6. Optické senzory - slouží k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů.

Optické přístroje jsou nezbytné v mnoha oblastech a jejich vývoj neustále pokračuje. Díky nim můžeme vidět věci, které bychom jinak neviděli, a lépe porozumět světu kolem nás.